چگونگی اهمیت لوگو در کسب و کار-آتلیه طراحی و چاپ

/, طراحی لوگو, طراحی نشان/چگونگی اهمیت لوگو در کسب و کار-آتلیه طراحی و چاپ

لوگوی شرکت آمازون

این لوگو به خوبی می‌تواند اهمیت لوگو در کسب و کار را به نمایش بگذارد. شاید در نگاه اول لوگوی کمپانی آمازون قدری ساده به نظر برسد؛ اما این لوگو که در کنار نام نوشتاری آمازون یک فلش از حرف A تا Z دارد و مفهوم خاصی را در دل خویش پنهان کرده است. این فلش نشان دهنده گستردگی محصولات ارائه شده توسط آمازون در سرتاسر جهان است. در بیان واضح‌تر طراح لوگو با این فلش قصد داشته است که با برقراری ارتباط بین حرف اول و آخر حروف انگلیسی نشان دهد تمامی محصولات مورد نظر خریداران از کتاب تا کفش و … در فروشگاه آمازون عرضه می‌شود و به راحتی می‌توانند آن‌ها را مشاهده کرده و خریداری نمایند.

اهمیت لوگو در کسب و کار

لوگوی ارکستر سمفونیک لندن

با توجه به این که لوگوی طراحی شده برای ارکستر سمفونیک باید از زیبایی و جذابیت منحصر به فردی برخوردار باشد. طراحی لوگو این ارکستر به صورت یک خط موج دار صورت پذیرفته است. شاید در نظر اول متوجه مفهومی بودن این لوگو نشوید؛ اما با دقت بیشتر می‌توانید اهمیت لوگو در کسب و کار را به خوبی متوجه شوید. این لوگو به شکل رهبر ارکستر طراحی شده است تا نشان دهنده نوع فعالیت مجموعه مورد نظر باشد.

طراحی لوگو کمپانیFedEx

در نظر اول تنها نام کمپانی FedEx که یک کمپانی حمل و نقل است در قالب لوگوی ارائه شده مشاهده می‌شود؛ اما بعد از این که به نوع فعالیت کمپانی توجه می‌کنید اهمیت لوگو در کسب و کار به خوبی نمایان می‌شود.

در بین دو حرف آخر یعنی E و X می‌توانید فلش سفید رنگی را مشاهده کنید که به سمت جلو اشاره دارد. این فلش بیان‌گر سرعت و دقت بالای این کمپانی در ارسال بارهای محوله است.

اهمیت لوگو در کسب و کار

اگر قصد دارید با اهمیت لوگو در کسب و کار بیشتر آشنا شوید و یک لوگوی منحصر به فرد برای معرفی برندتان ارائه کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم به بایانگاه مراجعه کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان این حوزه بهره‌مند شوید.

جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی لوگو  کلیک کنید.

اهمیت طراحی لوگو در کسب و کار از این جهت است که بسیاری از صاحبان مشاغل جهت به نما‌یش گذاشتن برند شرکتشان از لوگوهای خاص استفاده می‌کنند. استفاده از لوگوهای مختلف به دلیل تأثیرگذاری بیشتر آن‌ها در ذهن مخاطب است. به عنوان مثال اگر یک شرکت با توجه به داشتن پیش زمینه‌ای که در خصوص اهمیت لوگو در کسب و کار دارد، یک لوگو تصویری یا لوگو نوشتاری جذاب را جهت معرفی خودش در نظر بگیرد. بیشتر از سایر کمپانی‌های مشابه در ذهن مشتریان ماندگار خواهد بود.

زیرا به‌کارگیری طیف‌های رنگی مختلف و طراحی‌های زیبا و جذاب در طراحی انواع لوگو لوگوهای مختلف این امکان را فراهم می‌کند که در قالب تصاویر و متن ها محصولاتتان را معرفی کنید. اگر به لوگوی برند KFC توجه کرده باشید. به خوبی بر میزان تأثیرگذاری طراحی لوگوی خاص و منحصر به فرد در معرفی کسب و کار واقف خواهید شد.

اگر قصد دارید از یک لوگوی جذاب و منحصر به فرد جهت رونق بخشیدن به کسب و کارتان استفاده کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و با اصول اولیه طراحی لوگوی حرفه ای بیشتر آشنا شوید.

اهمیت لوگو در کسب و کار

 

مشتری پسند بودن لوگوی طراحی شده

تجربه ثابت کرده است که مشتری بیشتر از چند ثانیه به لوگوی شما نگاه نمی‌کند. در همان چند ثانیه به طور دقیق به آنالیز لوگو می‌پردازد و می‌تواند حدس بزند که اهمیت لوگو در کسب و کار شما تا چه اندازه بوده است. آیا برای طراحی یک لوگوی خاص، منحصر به فرد و جذاب زمان بندی مناسبی را در نظر گرفته‌اید؟ یا این که از رنگ بندی‌های تیره و روشن و اشکال هندسی جهت طراحی لوگو بهره برده‌اید؟ نقش بستن سؤالاتی مشابه با موارد بیان شده میزان مخاطب پذیری لوگوی طراحی شده برای مشتری را آشکار می‌کند. در ادامه برخی از لوگوهای خاص و منحصر به فرد جهت روشن شدن اهمیت لوگو در کسب و کار مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

لوگوی انجمن کودکان گم شده تگزاس

با توجه به این که جدا شدن کودک از پدر و مادرش موضوعی رنج آور و ناراحت کننده است. در طراحی این لوگو از دو رنگ مشکی و سفید بهره گرفته شده است. کودکی که در تاریکی رنگ سیاه ناپدید شده است در واقع نشان دهنده این است که کودک مورد نظر از خانواده‌اش دور شده است؛ اما به تصویر کشیدن اسب سفیدی که کودک بر روی آن سوار است نماد رهایی کودک از تاریکی و بازگشت او به آغوش خانواده‌اش است. طراحی این لوگوی مفهومی به طور واضح و روشن نوع فعالیت انجمن کودکان گم شده تگزاس را به تصویر می‌کشد.

اهمیت لوگو در کسب و کار

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.