چاپ اسکرچ چیست؟

/, چاپ اسکرچ, عنوان/چاپ اسکرچ چیست؟

مصارف چاپ اسکرچ چیست؟

چاپ کارت اسکرچ-چاپ کارت تلفن-چاپ کارت اینترنت-چاپ کارت شارژ-چاپ کارت قرعه کشی – چاپ کارت هدیه-چاپ کارت رمز دار-چاپ کارت جایزه- چاپ کارت پین کد-چاپ کارت سریال-چاپ کارت فعال سازی جهت فعال سازی نرم افزارهای خاص– چاپ کارت های گارانتی و چاپ کارت های تایید اصالت کالاو غیره.

چاپ اسکرچ

پوشش اسکرچ چگونه عمل می کند؟

چاپ اسکرچ، پوششی با شکلها و رنگهای متنوع بر روی جاهای خاصی از محصول چاپی اضافه می کند. پوشش اسکرچ معمولا فقط قسمتهای خاصی از محتوا را در بر می گیرد مثل اعداد روی کوپن یا اعداد متوالی یا اسم ها و یا بارکد ها و برای دیده شدنشان باید آن را با لبه سکه یا ناخن و یا چیزی مشابه آن خراشید. به عبارت دیگر چاپ اسکرچ در واقع مهر و موم فویل به وسیله گرماست بر روی سطح مقوا یا پلاستیک.قالب استاندارد یا سفارشی فویل بوسیله گرما چاپ می شود. معمولا بعضی شرکت ها بازی های ساده با قسمت های مخفی را توسعه می دهند که تنها زمانی قابل استفاده هستند که پوشش روی آن پاک شود. گزینه هایی که برای خلاقیت و نو آوری با چاپ اسکرچ در اختیار دارید که تنها به تخیل شما بستگی دارد. برای طراحی محصول چاپی خود متغیرهای زیر را در نظر داشته باشید:
*انواع طرح ها و رنگهای طلایی و نقره ای
*چاپ اسکرچ با طرح ها و رنگهای خاص به شما این امکان را می دهد که محصول خلاقانه را بوجود آورید.
*کارت های اسکرچ پلاستیکی: چاپ بر روی کارت های اسکرچ پلاستیکی(مانند کارت ویزیت یا کارت هایی که پین کد یا اطلاعات مهم آن مخفی شده است )

اسکرچ مفهوم بسیار ساده ای دارد. چاپ اسکرچ عبارت است از یک کارت ساخته شده از پلاستیک یا مقوا با اطلاعاتی مخفی رو آن که قرار نیست هرکسی آن را ببیند و با یک پوشش مات پوشیده شده است که اغلب از جنس لاتکس است. اسکرچ کارت های گذشته(منظور کارت هایی است که روی خود پوشش اسکرچ دارند.)با یک ماده مضر بر ساختار طبیعت پوشیده می شدند. تا اینکه اخیرا در سال 1980 یک متخصص چسب سازی بنام جروم گرینفیلد ماده پوشاننده ای را اختراع کرد که حلال آن آب بود و اثر نامطلوبی بر طبیعت نداشت که البته هنوز هم ازهمان ماده برای پوشش اسکرچ استفاده می شود. این ماده به سادگی خراشیده می شود هر چند که نسبت به خراش ملایم مقاوم است.

 

چاپ اسکرچ

علت محبوبیت چاپ اسکرچ

شاید باورش سخت باشد ولی اسکرچ کارت ها علت محبوبیتشان را مدیون قمار هستند. این نوع لاتری ها قیمت پایینی داشتند و شخص بعد از خرید به سرعت می توانست با خراشیدن پوشش اسکرچ می توانست بفهمد که برنده شده است یا نه. بر عکس خیلی از لاتری ها که شخص باید مدتها منتظر بماند که نتیجه را اعلام کنند تا معلوم شود برنده شده است یا نه.به همین دلیل محبوبیت لاتری های اسکرچ کاردی خیلی بیشتر از سایر لاتری ها است.

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published.