عکاسی صنعتی و تیزر تبلیغاتی

/عکاسی صنعتی و تیزر تبلیغاتی

فکر تبلیغات بدون تصویر های زیبا و مهیج را از سر بیرون کنید!
امروزه در دنیای زندگی می کنیم که کلام و متن آن کاربرد و قدرت سابق را ندارد، یکی از دلایل مهم آن نیز رشد روز افزون محتوا های بصری همچون عکس و فیلم است. عموم مردم و مخاطبین به چشم هایشان بیش از همیشه اعتماد می کنند. علاوه بر این مسئله، امروزه هر چیز زیبا و چشم نواز مورد پسند و هر موضوع نازیبایی به حاشیه رانده می شود. بنابراین کسب و کارها و حتی افراد باید سعی نمایند در مسیر درست قرار بگیرند، اما شاید این سوال پیش بیاد چگونه می توان در این مسیر قرار گرفت ؟
تبلیغات در عصر حاضر بیشتر از آنکه یک صنعت باشد یک هنر- صنعت است، برای آنکه تبلیغات موثرتری داشته باشیم باید از هنر استفاده کنیم تا چشم نواز جلوه نماییم، به گونه ای در همان منظر اول محبوب و مورد مقبول دیگران قرار بگیریم. بزرگترین هنرهایی که به رونق تبلیغات کمک کرده اند عکاسی  تبلیغاتی و فیلم صنعتی یا تیزر تبلیغاتی هستند.
اگر از ما دلیل مهم بودن عکس و فیلم های تبلیغاتی را بپرسید خواهیم گفت:
امروزه با گسترش فضای مجازی و رشد بی سابقه شبکه های اجتماعی مابین افراد تهیه خوارک برای این شبکه ها بسیار مهم است، بهترین خوراک برای این فضا ها  بدون شک تصویر است، عکس و فیلم کوتاه به خاطر حجم کم و راحتی قابل انتقال بودنش ، ابزاری بسیار مهم به شمار می رود. یادمان نرود که شبکه بزرگ و بیش 500 میلیون نفری اینستاگرام بر پایه عکس و فیلم بنا شده است.
دلیل دوم بایانگاه بر این اساس است که از عکس و فیلم می توان در مدیای های مختلف استفاده های چند منظوره کرد. به عنوان مثال، می توان در طراحی و اقلام گرافیکی از عکس بهره ها برد، همچنین می توان از تیزرها و کلیپ ها استفاده های متعددی همچون پخش در همایش و رسانه های تصویری استفاده کرد.
و دلیل آخر این است، مخاطبین و مشتریان باید شما را ببینند تا به شما اعتماد کنند، پس بهتر است در بهترین حالت ممکن در برابر آنها قرار بگیرید.

عکس و فیلم های تبلیغاتی – صنعتی باید به چه صورتی باشند؟

همانطور که گفته شد تبلیغات یک هنر- صنعت است، شاید فردی با یک دوربین بتواند عکس و فیلم هنری مورد پسندی بگیرد، اما در صنعت، امور تبلیغات، روشمند و حساب شده اند و نمی توان هر فیلم و یا عکسی را تبلیغاتی به شمار آورد. . باید به خاطر داشت، صرف داشتن یک دوربین دیجیتال، هیچ‌ فردی عکاس نخواهد شد. شناخت نور، حجم و سایه‌ها و همچنین با  برخورداری از امکانات بروز و مجهز آتلیه، ایده های ناب، اضلاع هندسی یک عکس تبلیغاتی اثر بخش هستند که نوک آن به سمت محصول شما اشاره دارد و آن را در بین دیگر محصولات رقیب متمایز می نمایند.
به خاطر همین مسائل کانون تبلغاتی بایانگاه، سعی نموده با در نظر گرفتن یک تیم حرفه ای در کنار هم و به کار گیری ابزارهای حرفه ای عکاسی و نورپردازی بستری مناسب را برای تهیه و ویرایش عکس تبلیغاتی – صنعتی ایجاد نماید.

دنیای امروز،دنیای تصویر هاست!
پیشرفت تکنولوژی در ابعاد گوناگون شعار بالا را به یک واقیعت عینی رسانده است. فقط کافی است یک موضوع جذاب و یک ترکیب بندی از موزیک و تصویر داشته باشید تا میلیون ها نفر آن را ببینند . باز تاکید می کنم یک موضوع جذاب بعلاوه یک فیلم مناسب.
این موضوع برای هیچ کس پنهان نیست که اثر یک فیلم خوب، گاهی تا زمان مرگ نیز از ذهن افراد پاک نمی شود. ذهن ها را بسازید، کانون تبلیغاتی بایانگاه برای هر نوع فیلم تبلیغاتی- صنعتی که مد نظر دارید خدمات مختص به خود را دارد:

1. تهیه و تولید برنامه های تلویزیونی
(ایده، فیلمنامه، کارگردانی، تامین تجهیزات، فیلم برداری، تدوین و انجام کلیه امور مربوط به تولید برنامه های قابل پخش از صدا و سیما)

2. تهیه و تولید فیلم داستانی
فیلم داستانی شکلی از روایت است که در همه یا بخشی از آن به رویدادهایی اشاره می‌شود که واقعی نیستند، یعنی خیالی‌اند و ساخته ساخته ذهن نویسنده.
3. ساخت کلیپ
کلیپ یا نماهنگ، فیلم کوتاهی است که روی آن موسیقی قرار داده می‌شود.
(ایده، فیلمنامه، کارگردانی، تامین تجهیزات، فیلم برداری، تدوین و انجام کلیه امور مربوط به تولید کلیپ یا نماهنگ.)
4. ساخت تیزر (رئال و انیمیشن)
تیزر، آگهی کوتاه تبلیغاتی است که ویژگی های جذاب کالا یا برنامه ای را در تلویزیون به نمایش گذارد.

( ایده، فیلمنامه، کارگردانی، تامین تجهیزات، فیلم برداری، تدوین و انجام کلیه امور مربوط به تولید تیزر یا فیلم تبلیغاتی )
5. ساخت انیمیشن کوتاه و بلند
پویانمایی، نمایش سریع و متوالی تصاویری از اثر هنری دو بعدی یا سه بعدی، یا موقعیت‌های مدل‌های واقعی، برای ایجاد توهم حرکت است. حرکت روان تصاویر متحرک در پویانمایی‌ها، ناشی از یک خطای دید است که به دلیل پدیده ماندگاری تصاویر پدید می‌آید

( ایده، فیلمنامه، کارگردانی، طراحی شخصیت، مدل سازی، رندر، تدوین و انجام کلیه امور مربوط به تولید انیمیشن )

6 . مستند صنعتی

( ایده، فیلمنامه، کارگردانی، تامین تجهیزات، فیلم برداری، تدوین و انجام کلیه امور مربوط به تولید )

7.رپورتاژآگهی

( ایده، اولیه، کارگردانی، تامین تجهیزات، فیلم برداری، تدوین و انجام کلیه امور مربوط به تولید )

8.خلق جلوه های بصری
در صنعت فیلم سازی به تصاویری گفته می‌شود که در زمان ساخت فیلم، ساخت آنها مشکل باشد. این صحنه‌ها به صورت کامپیوتری و با استفاده از نرم افزار های مخصوص کار می‌شوند.