طراحی و چاپ بسته بندی محصولات متنوع

/, طراحی, طراحی بسته بندی, عنوان/طراحی و چاپ بسته بندی محصولات متنوع

آیا محصول در سوپرمارکت‌ها ارائه می‌شود یا در فروشگاه‌های لوکس؟ اگر کالا تنها در فروشگاه‌های سطح شهر ارائه می‌شود باید طراحی جعبه آن به گونه‌ای باشد که مشتری از هر فاصله‌ای بتواند آن را تشخیص دهد.

محصولاتی که به صورت آنلاین ارائه می‌شوند اغلب دارای جعبه‌های کوچک‌تری هستند، بنابراین باید هنگام طراحی جعبه آن‌ها ظرافت بیشتری به خرج بدهید تا بتوانید ویژگی‌های کالا را به خوبی به مشتریان معرفی کنید.

 

طرباحی و چاپ بسته بندی

اطلاعاتی که باید روی جعبه چاپ شوند

برای این که نام تجاری خود را برتر از رقبا نشان دهید، باید درباره موارد زیر اطلاعات کافی داشته باشید.

رنگ‌ها

رنگ‌های CMYK یا PMS بهترین نمونه‌ها برای طراحی و چاپ بسته بندی هستند، بنابراین هنگام انتخاب رنگ بندی جعبه به این موارد توجه داشته باشید.

فونت‌ها

نوع فونتی که برای توضیحات روی جعبه انتخاب می‌کنید بسیار حایز اهمیت است. به این موضوع توجه داشته باشید که فونت انتخاب شده باید از خوانایی کافی برخوردار باشد.

لوگو

در نهایت این لوگو است که نام یک برند را در ذهن مشتریان ماندگار می‌کند، بنابراین محل مناسبی برای قرار دادن لوگو روی جعبه در نظر بگیرید.

پس از انتخاب رنگ بندی مناسب و نوع فونت باید طراح مورد نظر را روی ورق ایجاد کنید و تغییرات لازم را با مشورت سفارش دهنده روی آن اعمال نمایید. ابعاد محصول و شکل ظاهری آن باید هنگام طراحی مورد توجه قرار بگیرد؛ زیرا طرحی که برای بسته بندی‌های کوچک استفاده می‌شود با طرح مورد نظر برای بسته بندی‌های بزرگ متفاوت است. در نهایت طرح را پیاده سازی کرده و جعبه‌ها را به بازار ارائه نمایید. حال می‌توانید میزان کیفیت و ارزش طرح ارائه شده را ارزیابی کنید و از این که فروش محصول روز به روز بیشتر می‌شود لذت ببرید.

 

طراحی و چاپ بسته بندی

 

خریداران محصول چه کسانی هستند؟

در این مرحله از طراحی و چاپ بسته بندی باید به این موضوع توجه کنید که خریداران محصول تنها خانم‌ها یا آقایان هستند یا هر دو گروه از آن استفاده می‌کنند. یا این که آیا محصول برای کودکان ارائه شده است یا بزرگسالان؟ اگر محصول برای اقشار ثروتمند جامعه ارائه شده، باید نهایت دقت را برای هر ظریف و لوکس‌تر طراحی کردن جعبه آن به خرج بدهید. همچنین در صورتی که محصول مختص سالمندان است باید از حرف بزرگ‌تری برای چاپ اطلاعات روی جعبه استفاده کنید تا متن‌های نوشته شده خوانایی کافی را داشته باشند.

 نوشته شده توسط عامر سلامت

در دنیای امروزی نوع طراحی و چاپ بسته بندی جعبه از کالایی که درون آن قرار دارد با ارزش‌تر شده است. در گذشته مشتریان محصولات را تنها برای استفاده خریداری می‌کردند و نوع بسته بندی محصولات برای آن‌ها اهمیت چندانی نداشت. به همین دلیل شرکت‌های تولید کننده محصولات مختلف نیز آن‌ها را درون جعبه‌های ساده قرار می‌دادند و به بازار عرضه می‌کردند؛ اما امروزه تکنولوژی پیشرفت کرده است و شرکتی که نتواند در زمینه تبلیغ محصولاتش موفق ظاهر شود، به ناچار باید از عرصه رقابت کنار برود.

مهم‌ترین تبلیغ برای فروش هر محصول جعبه آن است؛ بنابراین تولیدکنندگان از بهترین طراحان برای طراحی بسته بندی محصولاتشان کمک می‌گیرند تا جعبه‌ای را برای بسته بندی داشته باشند که از هر نظر خاص است. این جعبه از زمانی که درون کاتالوگ‌های تبلیغاتی به نمایش گذاشته می‌شود تا زمانی که به فروشگاه‌ها راه پیدا می‌کند و زمانی که پس از خرید وارد خانه مشتریان می‌شود، یک تبلیغ موثر برای فروش بیشتر محصول خواهد بود.

زیرا مشتری با اولین نگاه به کاتالوگ شیفته طراحی و چاپ بسته بندی محصول مورد نظر می‌شود و به محض این که آن را در فروشگاه ببیند به سراغش می‌رود. نوع بسته بندی محصول، تصاویر زیبا و با کیفیتی که روی بسته چاپ شده و اطلاعات اضافی که روی بسته وجود دارد، راهنمای خوبی برای مشتری هستند تا محصولی را انتخاب کند که از هر نظر ایده آل وی می‌باشد.

 

طراحی و چاپ بسته بندی

 

بنابراین افرادی که در زمینه طراحی و چاپ بسته بندی محصولات خود سرمایه گذاری می‌کنند، بیشتر از دیگر تولیدکنندگان به شهرت دست پیدا می‌کنند. همچنین با وجود این که مشتری بارها محصول ویژه‌ای را از برند مد نظر انتخاب و استفاده کرده و از آن رضایت داشته است، حال علاقه­مند است که محصولات دیگری که این شرکت تولید می‌کند را نیز امتحان کند؛ بنابراین فروش یک محصول سبب فروش دیگر محصولات شرکت مورد نظر می‌شود.

اصول طراحی انواع بسته بندی

طراحی انواع بسته بندی اصول مخصوص به خود را دارد و در صورتی که این اصول را رعایت کنید به راحتی می‌توانید محصولاتتان را در همان روزها و هفته‌های اول به صدر جدول فروش برسانید. در اینجا چند اصل برای طراحی و چاپ بسته بندی ارائه شده است که راز موفقیت شرکت‌های تجاری موفق می‌باشد. با ما همراه باشید و با این اصول بیشتر آشنا شوید.

 

سوالاتی که قبل از طراحی بسته بندی در تهران  باید از خود بپرسید

  • محصول چیست؟
  • چه کسانی آن را می‌خرند؟
  • مشتریان چگونه محصول را می‌خرند؟

محصول چیست؟

در اولین مرحله از طراحی و چاپ بسته بندی باید درباره این موضوع اطلاعاتی به دست بیاوری که محصول چیست؟ اندازه آن چقدر است؟ از چه چیزی ساخته شده است؟ آیا محصول ظریف و حساس است؟ این سوالات به شما کمک می‌کند که بهترین نوع بسته بندی را برای محصول در نظر بگیرید. محصولاتی که ظریف هستند نیاز به بسته بندی‌های ویژه دارند این در حالی است که محصولات بزرگ و سنگین گاه پس از بسته بندی درون یک جعبه در یک جعبه بزرگ‌تر قرار می‌گیرند تا حین جابجایی دچار مشکل نشوند.

 

مشتریان چگونه محصول را می‌خرند؟

در این مرحله از طراحی و چاپ بسته بندی باید این موضوع را بررسی کنید که محصول در کجا به فروش می‌رسد. آیا فروشگاه‌های آنلاین کالا را ارائه می‌کنند تا فروشگاه‌های سطح شهر؟

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.