چند نکته برای طراحی یک بروشور تبلیغاتی مناسب-آتلیه طراحی و چاپ

/, طراحی, طراحی کاتالوگ, عنوان/چند نکته برای طراحی یک بروشور تبلیغاتی مناسب-آتلیه طراحی و چاپ

با شناسایی بازار هدف و مشتریان و علاقه‌مندی‌های آن‌ها بهتر می‌توانید محصولاتتان را به آن‌ها عرضه کنید و فروش محصولات را روز به روز افزایش دهید.

برای شناسایی بازار هدف از طریق بروشورهای تبلیغاتی راه‌های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال اگر کاتالوگ یا بروشور را برای مواد غذایی طراحی کرده‌اید، در قسمت‌های مختلف آن می‌توانید گوشه‌ای از جذابیت‌های دنیای آشپزی و هر آنچه با کمک این مواد غذایی می‌توان آماده کرد را به نمایش بگذارید.

برای این طراحی خاص و ویژه می‌توانید از نظرات مشتریان خود نیز استفاده کنید و طرحی مناسب را که با سلیقه بیشتر افراد سازگار است برای بروشور استفاده کنید.

 

خلاق و منحصر به فرد باشید.

فراموش نکنید که در طراحی بروشور تبلیغاتی این خلاقیت است که شما را از رقبایتان متمایز می‌کند. طراحانی که بروشورهای خاص و منحصر به فرد طراحی می‌کنند، نهایت خلاقیت خود را برای خلق یک بروشور به کار می‌گیرند و کسب و کار یا محصولات را به گونه‌ای که شایسته آن‌ها است به نمایش می‌گذراند.

هدف از خلاقیت و منحصر به فرد بودن بروشور یا کاتالوگ این است که حتی زمانی که آن را در میان سایر نمونه‌ها قرار دارید، باز هم زیبایی بروشور مانند زمانی باشد که آن را به تنهایی مشاهده می‌کنید و میان سایر نمونه‌ها بدرخشد. به گونه‌ای که مشتری تحت هر شرایطی آن را تماشا کند.

فونت‌های یونیک و جذاب انتخاب کنید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام طراحی بروشور تبلیغاتی ذهن طراحان را درگیری می‌کند، نحوه انتخاب فونت مناسب است. فونت‌های بروشور باید به گونه ا انتخاب شده باشند که علاوه بر خوانا بودن، بسیار زیبا و جذاب به نظر برسند تا مشتری از تماشای بروشور یا کاتالوگ طراحی شده لذت ببرد.

برای بررسی فونت‌های مناسب کاتالوگ یا بروشور می‌توانید نمونه‌های مختلف را بررسی کنید. فراموش نکنید که فونت‌هایی که در کنار خوانایی و زیبایی، جدید هستند، از بهترین گزینه‌ها برای طراحی بروشورهای تبلیغاتی محسوب می‌شوند.

یک بروشور تبلیغاتی قوی و مناسب به صورت کاملاً واضح نوع کسب و کار شما را به نمایش می‌گذارد و به مشتریان نشان می‌دهد که شما چه کاری می‌توانید برای آن‌ها انجام دهید؛ اما در صورتی که یک بروشور به صورت ضعیف و ناکارآمد طراحی شده باشد، مشتریان بالقوه شما را به سمت رقبایتان هدایت می‌کند تا خدمات مورد نظرشان را از آن‌ها دریافت کنند.

یک بروشور تبلیغاتی حاوی اطلاعات متنوعی مانند یک رویداد، یک سرویس، یک محصول و… است. این بروشور گاه می‌تواند به صورت تک برگ طراحی شده باشد یا این که طراح برای طراحی بروشور می‌تواند چند برگه را استفاده کند.

برخی از افراد تصور می‌کنند که با ظهور تکنولوژی‌های نوین دیگر بروشورهای کاغذی برای معرفی کسب و کار موثر نیستند، در صورتی که طراحی یک بروشور مناسب تبلیغاتی یکی از استراتژی‌های مهم بازاریابی است.

به عنوان مثال زمانی که در یک جلسه با مشتری حضور دارید. هیچ چیز بیشتر از یک بروشور تبلیغاتی نمی‌تواند محصولات شما و نوع کسب و کارتان را معرفی کند. یک بروشور جذاب تبلیغاتی برای شرکت تجاری اعتبار می‌آورد و شرکت را از رقبایش متمایز می‌کند. با طراحی کاتالوگ و بروشور منحصر به فرد می‌توانید مشتریان را به یک چالش بزرگ و هیجان انگیز که امتحان کردن محصولات برند است فرا بخوانید.

در اینجا نکاتی مهم ارائه شده است که هم برای طراحی بروشورهای تبلیغاتی و هم برای طراحی لوگو، طراحی کاتالوگ تبلیغاتی و طراحی کاتالوگ می‌توانند از آن‌ها استفاده کنید.

 

طراحی بروشور تبلیغاتی

 

هدفتان را از طراحی بروشور تبلیغاتی مشخص کنید.

در قدم اول برای طراحی بروشور تبلیغاتی باید هدف خود را از این کار مشخص کنید. آیا بروشور برای معرفی فعالیت‌های یک شرکت طراحی می‌شود یا این که در قالب آن می‌خواهید ویژگی‌های یک محصول را به تصویر بکشید.

توجه داشته باشید که بروشور برای ارتباط با مشتری طراحی می‌شود و هر آنچه در آن قرار می‌گیرد برای ارتباط بین شما و مشتریان استفاده می‌شود؛ بنابراین تمام قسمت‌های بروشور را هماهنگ با هدف در نظر گرفته شده برای آن طراحی کنید.

مشتریان خود و علایق آن‌ها را بشناسید.

بروشور تبلیغاتی کمک شایانی به شما می‌کند تا بازار هدفتان را شناسایی کنید.

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.